אאא

להתחדש זה תמיד טוב, כמובן לא על חשבון המינוס בבנק אבל... לפעמים ההתחדשות והשינוי יכולים גם להרגיז.

לפני מספר חודשים רכשתי בשעה טובה קומקום חשמלי אוטומטי מלא כפתורים מהסוג שרואים ליד תחנות המוניות או במרכזי קניות: "הכנס כוס לחץ על הכפתור וכעבור שניות ספורות יש לך משקה בכוס", לפחות אלו ההנחיות.

והנה עבדכם מניח הכוס במקום הפיה לוחץ על הכפתור ובנתיים ניגשתי לסדר משהו בחדר הסמוך כשבמחשבתי אשוב לשתות את הקפה המהביל. אך מרוב כפתורים לחצתי על הכפתור הלא נכון וכיביתי את המכשיר.

יום אחד יצא לי לשבת סמוך לנהג ותיק שרכבו שהה במוסך, שזה עתה הוציא רכב מחברת השכרה, ומאחר וברצונו לפנות ימינה, הניף את ידית הווינקר ימינה לפתע... המגבים החלו לפעול ואז... ניתק מגרונו משפט "אצלי ברכב זה בדיוק הפוך"... ותוך שאצבעו לוחצת הלוך ולחוץ על הכפתור בכדי לפתוח את החלון הסמוך אליו, אני מוצא עצמי מתרומם עם הכיסא לכיוון הגג, עד שידידי גילה שאני מרחף שם בשמי הרכב.

האזעקה החלה לפעול, ארבע אורות נדלקו... כולם מסתכלים עליך כאילו זה עתה גנב את הרכב: "על מה לחצת למען ה´?", הוא זועק, וכשאצבעותיו לוחצות על מערכת הכפתורים כולה בכדי לנטר את הצפצוף העדין יחסית, חריקת נעילת הדלתות הגיע לאוזנינו -

הטייפ נדלק בקולי קולות, החימום החל לפעול, מפשיר האדים הנחית את אימתו על השמשה האחורית, לך תסביר שבסך הכל רצינו לפנות ימינה. למזלנו שכל יצרני הרכב החליטו שדוושת הגז תהיה לעולם הדוושה הימנית, אחרת מה היה עלול לקרות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כל זה לא שונה מיצרני המכשירים הסלולארים. לאחרונה החלפתי מכשיר סולארי ובהיכנסי לבית הכנסת לחצתי ארוכות על הכוכבית בכדי להשתיק את המכשיר, באמצע התפלה הניד החל צווח ארוכות, אני כאן!

כמובן שזקני המדרש העיבו פניהם עליי, בפרצוף עדין ניסיתי להסביר שאינני אשם כמובן ללא הועיל, בצאתי מבית הכנסת בדקתי שוב את המכשיר מדוע אינו נענה ללחיצת הכוכבית? נגלה לעיניי שהכוכבית נועלת מקשים ולא משתיקה קול, כמו בנייד הקודם.

ואני שואל, למה? למה כל חברה חייבת לשנות את שיטת הכפתורציה שלה? למזלי הפעם זה הסתיים בצלצול בזמן התפילה שגם זה לא טוב. תארו לעצמכם שהלחצן היה גורם לחיוג חוזר והשיחה הייתה רצה לה דקות ארוכות מי היה משלם את המחיר?

לסיכום: לא כל חדש הוא טוב, כמו שלא כל מינוס זה חוב, כמו שלא כל אריה חייב לגור בגוב.