אאא

"די, אני עובר לניו זילנד", הוא משפט שגור אצל רבים שמאסו במולדתם או בטירוף של החיים. לצערם של הכמהים למעבר למדינה המרוחקת, מגפת הקורונה הביאה להקשחת החוקים לגבי מי שיכול לקנות נכס במדינה – אלא אם יש להם במקרה 7.5 מיליון דולר (11.6 מיליון דולר ניו זילנדי) והם מפנטזים על העתק של עיירת מערב פרוע.

חוות מלונספולי היא העתק מדויק שנבנה בשנת 2006 של עיירת מערב פרוע מוויאומינג, שאפילו רבים מהמקומיים לא יודעים על קיומה. "שמענו בשבועיים האחרונים מאנשים שגרים 20, 30 ו-40 דקות מה'עיירה', שאומרים שמעולם לא שמעו עליה", כך לדברי גלן ג'ונס, דובר של סותבי'ס ניו זילנד, המוכרת את הנכס.

ה"רחוב הראשי" בו ניצבים עשרה בניינים בסגנון המערב הפרוע הוא מראה מוזר במישור המרכזי שבאי הצפוני, המוכר יותר בזכות הפסגות המושלגות ומסלולי הסקי שבו. אך הבעלים החדשים של עיירת ההעתק, שמכילה בית מרזח, בית משפט, אולם ביליארד, משרד שריף, ויכולה להלין 22 איש, לא חייב להעריץ את המערב הפרוע; זו עשויה להיות עבורו דרך לעקוף את איסור מכירת הנכסים התקף כרגע במדינה - זאת מאחר שמדובר גם בעסק, המושכר ללינה, ומפיק דבש באמצעות 450 כוורות שנמצאות בו.

 בר מצווה בקהילה - מיד לאחר הסרת הסגר במדינה (בית חב"ד אוקלנד)

הנכס נמצא כיום בידי יצרן חלקי רכב, שקנה אותו ב-2012 מחבר בעסקה שנחתמה בלחיצת יד. העניין בנכס הגיע עד היום בעיקר מארה"ב והונג קונג, בתקופה בה ניו זילנד התבלטה בעולם כמדינה שהצליחה להביס את הקורונה, ולהרחיק אותה מחופיה. אך זה גם מה שמונע מרוכשים אפשריים מחו"ל לראות את הנכס בעצמם, מאחר שכרגע מותר רק לניו זילנדים, בני משפחותיהם ועובדים חיוניים להיכנס למדינה.