אאא

המשטרה שיחררה את רוב העצורים מהפגנת "הפלג של הפלג", מלבד שניים מהם. במגרש הרוסים התקיימה הפגנה נוספת של נטורי קרתא בשל החשש העברתו הצפויה של אחד מהם לידי הצבא.

מבין העצורים בהפגנת קבוצת הרב פרידמן מ'הפלג', אחד התגלה כעריק מצה"ל, ובמשטרה התכוונו להעבירו לרשות המשטרה הצבאית. אך לבסוף המשטרה הצבאית שהגיעה למגרש הרוסים חזרה כלעומת שבאה.

ישנו עצור נוסף שנותר במעצר והוא יובא יחד עם העריק מחר להארכת מעצר. שמונה אחרים שוחררו, בהם גם קטין.

כזכור מאות הפגינו הערב (ראשון) ברחוב בר אילן בירושלים, במחאה על מעצר העריק יהודה טומבק, שנעצר בשבוע שעבר בנתב"ג.

ההפגנות הפכו עד מהרה לאלימות, כאשר המשטרה מנסה למנוע מהם לחסום את התנועה ולהצית פחי אשפה.

לראשונה מזה זמן רב, המשטרה עושה שימוש בבואש על מנת לפזר את המפגינים. מצד שני, בשל מזג האוויר הגשום, אין פרשים משטרתיים מחשש שמא הסוסים יחליקו.

כוחות משטרת ישראל בהם לוחמי מג"ב, ממשיכים לפעול על מנת להחזיר את הסדר הציבורי במקום ולמנוע המשך שיבוש התנועה, ועצרו עד כה 11 מפרי סדר, בהם חשוד שנתפס על חם כשהוא מנסה להצית פח אשפה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הצמתים הבאים נחסמו לתנועה, ובמקום מבוצעות הכוונות ע"י השוטרים להזרמת התנועה: גבעת משה/גולדה מאיר; יחזקאל/שמואל הנביא; ירמיהו/ שמגר. כעבור שעות, הכבישים נפתחו לתנועה.

בעיצומה של ההפגנה נודע כי בית הדין הצבאי ביפו האריך את מעצרו של טומבק וקבע את הדיון הבא לעוד כחודשיים מהיום. את העציר ייצג בדיון עו"ד מנחם שטאובר, שהגיש ערעור נגד ההחלטה.

יצוין כי בפלג הירושלמי פרצה מחלוקת האם לצאת ולהפגין, חלק מהעסקנים סברו כי מאחר והאברך נעצר בנתב"ג הרי זה כמי שהסגיר את עצמו לרשויות ולכן אין חובה להפגין עבורו. אך הגר"צ פרידמן פסק היום כאמור כי אלו שהולכים בדרכו של הגר"ש אוירבך חייבים להפגין על כל בן תורה שנעצר בעקבות הוראת רבותיו לא להתייצב.

ל'כיכר השבת' נודע כי חלק מהעצורים שנלקחו לתחנת המשטרה, מסרבים להזדהות בפני חוקרי המשטרה, כאשר הם גם השאירו את תעודות הזהות שלהם בבית.