פרשת שופטים • הגאון רבי דוד לאו עם וורט על הפרשה

מחפשים דבר תורה לשולחן שבת? מעוניינים להכיר את הפרשה ולשתף את בני המשפחה? הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו מתארח מדי שבוע ב"כיכר השבת" ומגיש דבר תורה קצר על הפרשה • צפו (כיכר לשבת)

ישי כהן | כיכר השבת | ה' באלול | 20.08.15
צילום: כיכר השבת

מחפשים דבר תורה לשולחן שבת? מעוניינים להכיר את הפרשה ולשתף את בני המשפחה? הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו מתארח מדי שבוע ב"כיכר השבת" ומגיש דבר תורה קצר על הפרשה.

והשבוע - וורט על פרשת שופטים.

קטע מתוך דבריו של הגר"ד לאו:

"'שופטים ושוטרים תתן9 לך בכל שעריך..', מלמדת אותנו התורה להעמיד שופטים ולתת בידם את הכלים כאשר השוטרים יחד אתם. והתורה גם מגדירה ומלמדת אותנו כיצד גם למצוא את השופטים: ושפטו את העם משפט צדק.

"אומרים חז"ל במדרש תנחומא, תמצא שופטים שיודעים לצדק את העם. אומר רבי יהודה בר רבי שלום במדרש: הקב"ה רוצה להושיע את עם ישראל, רצה מנהיג שיסייע להם, אבל באותו דור קשה, דור שבו מדיינים גורמים לעם ישראל דלות איומה, ובדור הזה היה אחד, גדעון בן יואב, אדם שבבית שלו היה מרכז לעבודה זרה, אבל גם אדם אחד שהיה שם, גדעון שמלמד זכות על עם ישראל".

"חובתנו להשתדל לדון לכף זכות. אם אנחנו רוצים שהקב"ה ידון אותנו לכף זכות, בואו נשתדל למצוא טוב אצל השני, בואו נשתדל להיות קצת מאירים יותר אחד אל השני. לא לחפש את הרע ולאמר מילים שליליות, אלא להפך - להיות מליצי יושר כדי שהקב"ה וכל המלרכים ימליצו טוב בעדינו להתברך בכתיבה וחתימה טובה". 

צפו בשיחתו המלאה של הרב הראשי הגאון רבי דוד לאו.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר