ברוך דיין האמת: איש החסד, הרב טוביה לווינשטיין ז"ל

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'אסף הרופא', נפטר דקות ספורות לפני צאת השבת, איש החסד, הרב טוביה לווינשטיין ז"ל, מייסד ארגון 'קו לחיים'. הרב לווינשטיין ז"ל חלה קשות בשנים האחרונות, במוצאי שבת שעברה איבד את ההכרה ובשבת נפטר, והוא בן 55. הלוויתו בשעה 21:00 מביתו ביישוב שעלבים

חיים שקדי | כיכר השבת | ח' בחשוון | 05.11.11

ברוך דיין האמת: בשבת קודש, דקות לפני צאת השבת, נפטר בבית החולים 'אסף הרופא', איש החסד הרב טוביה לווינשטיין ז"ל, מייסד ארגון 'קו לחיים', לאחר מחלה קשה, והוא בן 55 בלבד. 

הרב טוביה לווינשטיין, אב לתשעה ילדים ועוד ארבעה ילדים מאומצים, נולד ביישוב שעלבים, למד בישיבת ההסדר ביישוב, שירת בצה"ל כחובש קרבי, וכשהשתחרר, התמנה לגזבר ישיבת 'שעלבים'.

לפני למעלה מ-20 שנה, בתו ברוריה חלתה בסרטן, ולאחר שהחלימה הקים יחד עם רעייתו תחי' את ארגון 'קו לחיים', במטרה לעזור ולסייע לילדים חולים ובני משפחותיהם, להקל על סבלם ולאפשר את החלמתם.

באמצעות העמותה סייע הרב לווינשטיין לאלפי חולים ובני משפחותיהם, בין היתר על-ידי ארגון ימי כיף ומחנות קיץ, ובאמצעות מרכזי מידע וסיוע, שהנחו את המשפחות מול גורמי הרפואה.

לפני כשש שנים, חשפה התקשורת חשדות לאי-סדרים בניהול העמותה, ובהוראת בית המשפט, לאחר שהעמותה הועברה למפרק, הוקמה קרן להצלת העמותה בשל חשיבותה.

בשנים האחרונות, לאחר שעזב את ניהול העמותה, חלה הרב לווינשטיין קשות בסכרת, ובעקבות כך כליותיו חדלו לתפקד. במשך שנים, היה צמוד למכשיר הדיאליזה, לאחר שלא היה באפשרותו לעשות השתלת כליה.

בחודש אלול האחרון, ימים ספורים לפני ראש השנה, נאלצו הרופאים לכרות את רגלו מחשש לנמק. לאחר הניתוח, הרופאים היו אופטימיים וטענו כי ישתקם ויחזור לעצמו, אך מאז הניתוח מצבו הבריאותי הידרדר.

בחג סוכות, שהה מעט בביתו, אך הוחזר מיד לבית החולים בשל ההידרדרות במצבו. במוצאי השבת שעברה, איבד את ההכרה, ושכב בבית החולים כשהוא מורדם ומונשם.

ביום שישי האחרון, לאחר שבני המשפחה הבינו כי אלו ימיו האחרונים, הגיעו לשהות איתו בשבת, אשתו, אחיו, אחותו ובנו הקטן שטיפל בו במסירות בכל התקופה האחרונה.

דקות ספורות לפני שיצאה השבת, לאחר שנים של ייסורים קשים ומרים, השיב את נשמתו בטהרה לבוראה, למגינת לבם של בני משפחתו ואלפי חולים ובני משפחותיהם שנעזרו על-ידו במשך השנים.

תושב היישוב ששוחח עם "כיכר השבת" מתקשה להסתיר את כאבו, מפטירתו של הרב טוביה לווינשטיין ז"ל. "תושבי היישוב כולו, מזועזעים ומתקשים לעכל את העובדה שמעתה ואילך, דמותו של ר' טוביה תיעדר", הוא אומר בכאב.

לדבריו, "למרות מצבו הקשה, בכל מהלך חייו, ובפרט בצל המחלה הקשה איתה התמודד בכל השנים האחרונות, ר' טוביה לווינשטיין היה איש בעל אמונה חזקה, וקיבל את כל מעשיו של הקב"ה באהבה, הוא היה בעל חסד עצום שעזר לאלפי אנשים, וזכויותיו רבות ועצומות".

בפטירתו, הותיר אחריו את רעייתו נחמה תחי', תשעה ילדים מהם שניים שעדיין לא זכה להשיא, ארבעה ילדים מאומצים, אותם חיתן במהלך השנים, את אחיו המגיד מישרים הרב שלמה לווינשטיין, ואחים ואחיות נוספים, מהם שבעה מאומצים.

הרב לווינשטיין ז"ל, היה נכדו של חבר-הכנסת לשעבר מאיר דוד לווינשטיין ז"ל, ממקימי 'אגדות ישראל'. אביו תיקן מכונות טקסטיל ואמו הייתה מורה בכפר חב"ד.

הלוויתו תצא הערב (מוצאי-שבת) בשעה 21:00 מביתו בישוב שעלבים, בדרכה לבית חשמונאי, שם ייטמן.

לפניות לכתב: [email protected]

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

טוען..