צפו בתיעוד

ראש עיריית קריית שמונה יזם "יום הנחת תפילין" והתברך אצל הגר"ח

בעקבות הסערה שפרצה סביב דוכני הנחת תפילין, ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, יזם את 'יום הנחת התפילין העולמי' - מחר, והתברך אצל מרן הגר"ח קנייבסקי (אקטואליה)

כיכר השבת | כ"ד בשבט | 19.02.20
ראש העיר אצל מרן הגר"ח קנייבסקי(צילום: כיכר השבת)

בעקבות הסערה היהודית שפרצה לאחר שעיריית תל אביב אסרה על הצבת דוכני הנחת תפילין מחוץ למוסדות החינוך בתל אביב, יצא ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, ביוזמה להפיכת יום חמישי, מחר, ה-20.02.2020, ליום הנחת התפילין העולמי.

לרגל היוזמה נכנס ראש העיר למעונו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, ששמע על היוזמה שמי שרוצה להניח תפילין שיוכל להניח תפילין, וזכה לקבל את ברכת הרב להצלחה.

בשיחה עם שמעון ברדי, בצאתו מבית הגר"ח קנייבסקי, תיאר ראש העיר אביחי שטרן את תחושתו לאחר הביקור אצל הרב: "אשריי על הזכות הזו, לראות את הצנעה, את הגדולה הזו, התרגשות המילים נעלמו לי מהפה, אפילו לברך 'שהחיינו' לא הצלחתי, אשרינו שזכינו בזכות הזו".

השיחה עם ראש עיריית קריית שמונה (צילום: פאר לרדו)

על היוזמה המיוחדת שלו, הוא סיפר: "זה קשור לאמונה שלך, לנפש שלך, לנשמה שלך, אני נכד לניצול שואה, סבא שלי ומשפחתו זכרונם לברכה נרצחו על הזכות הזו של להניח תפילין. אנחנו פה בארץ היהודים, זה שנוי במחלוקת בכלל? לא ראיתי שעיריית תל אביב או כל עירייה אחרת אוסרים על הצבת דוכנים אחרים. לאן הגענו? בזה שאנחנו אוסרים על הצבת דוכני תפילין אנחנו כופים על אלה שרוצים לקיים את המצווה הזו ולהניח תפילין - לא לקיים אותה".

הרב יגאל כהן, מגדולי מזכי הרבים, הצטרך ליוזמה וקרא לכל יהודי ויהודי להניח תפילין. "תגיד בורא עולם תודה רבה על החיים, יום אחד, פעם אחת לפחות, תניחו תפילין והקב"ה יתן לכם מידו המלאה, הרחבה, העשירה והפתוחה".

הקריאה של הרב יגאל כהן

יצוין כי בקריית שמונה מתכוונים להפוך את "יום הנחת התפילין העולמי" למסורת ולהציב דוכני הנחת תפילין בכניסה לבתי ספר ומוסדות ציבור, אשר יופעלו על-ידי בני הנוער, סטודנטים ותושבים.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר