"קצת הומור" • צפו

הגרי"ג אדלשטיין: "המחלה תעבור אם תלמדו בשמחה"

בשיחה שמסר ר"י פוניבז', הגאון רבי גרשון אדלשטיין, לאלפי אברכי הכוללים בארץ ישראל, הבהיר להם, כי יש ללמוד בלי מתח, בשמחה, עם קצת הומור, ושתהיה אווירה נעימה (ארץ)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת | כ"א בתמוז | 13.07.20
הגרי"ג אדלשטיין(צילום תמונה: Aharon Krohn/Flash90)

בשיחה שמסר אמש (ראשון), ראש ישיבת פוניבז', הגאון רבי גרשון אדלשטיין, לאלפי אברכי הכוללים בארץ ישראל, הבהיר להם, כי יש ללמוד בלי מתח, בשמחה, עם קצת הומור, ושתהיה אווירה נעימה. 

בדבריו אמר ראש הישיבה, "בימים אלה שיש קשיים לעשות מה שצריך, העיקר זה תלמוד תורה כנגד כולם, עסק התורה זה הדבר הראשון, זה הזכות הכי גדולה, פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא, תלמוד תורה כנגד כולם, ללמוד כמה שאפשר". 

"רק מה?", הוסיף ראש הישיבה, "שזה יהיה בצורה נעימה, עם אווירה נעימה, בלי מתח, בשמחה, ובהומור קצת, שתהיה אווירה נעימה, לנצל את הזמן גם כן לכל מה שחייבים, שהתפילה תהיה בכוונה גם כן, אדם כשהוא רגוע אז הוא מתפקד אחרת בכל מה שצריך, בין אדם לחברו, היחס, לא כעס ולא מתח ולא לשון הרע חס ושלום, שהכל יהיה כפי ההלכה, כפי ההלכה שזה חיים טובים ומאושרים, חיי תורה זה חיים טובים ומאושרים".

"זה חשוב מאד בזמנים האלה לעמוד בניסיון, לעמוד בניסיון זה זכות עצומה מאד לעמוד בניסיון, לפום צערא אגרא, לעמוד בניסיון להיזהר מדברים אסורים, בלי ביקורת על אף אחד, שזה לשון הרע, זה חטא חמור מאד, אז במקום זה דברי תורה, דברי תורה ודברי מוסר, דברי אמונה, דברי יראת שמים דברי אמונה, ובין אדם לחברו, העיקר זה ואהבת לרעך כמוך שזה כלל גדול בתורה, שזה כלל גדול בתורה שכל התורה היא אחרת אם יש אהבת הבריות".

עוד הוסיף ואמר ראש הישיבה, "זה דברים חשובים מאד כשיש קשיים לעמוד בניסיון ולקיים את כל מה שהתורה דורשת, את אהבת הבריות, לדבר בצורה יפה עם כל אחד ואחד, בתוך הבית וגם עם כל אחד ואחד, בטלפון, כשמדברים שיחות בטלפון, הכל שיהיה בצורה נעימה כמו שצריך להיות, מתוך אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך, זה זכות גדולה, את הקשיים האלה אפשר לנצל אותם לעמוד בניסיון לקבל זכויות עצומות".

"ובזכות זה", סיים ראש הישיבה ואמר: "גם כן נזכה כבר במהרה שהמחלה תעבור, שכבר לא תהיה מחלה, שכולם יהיו בריאים, שאף אחד לא יידבק מהמחלה בעזרת השם, ונזכה לסייעתא דשמיא בכל העניינים".

צפו בווידאו

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר