"פוגעת בעצמה ובאחרים"

פרופסור רביד: "קהילה שלא שומרת על ההנחיות - הורגת"

מנהל בית החולים 'מעייני הישועה' המתפטר מזהיר: "כשנכנסים להתכנסות המונית, מתוכם יש חולים, צעירים וא-סימפטומטיים, יוצאים מהאירוע ויש עשרים נדבקים, ארבעה יהיו חולים, שניים ימותו" (TV)

ישי כהן | כיכר השבת | כ"ז בתשרי | 15.10.20
מפיק: איציק אוחנה(ניהול אולפן: זאבי רוזנברג)

פרופסור מוטי רביד, מנהל בית החולים 'מעייני הישועה' המתפטר, מזהיר כי קהילה שלא מקפידה על הנחיות משרד הבריאות, הורגת אנשים מהקהילה ומחוצה לה. הריאיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

זה לא סוד שיש קהילות המעדיפות את הרוחניות על פני הבריאות בנושא הזה כשבמרחב הסיכון שלהם החליטו לקיים אירועים המוניים, אתה מכיר את זה. וכמו שאמרתי זה לא קבוצות קיצוניות או שוליים, ויש להם את המנהיגים הרוחניים, אין לי איך להתווכח איתם כל אחד ורבותיו. אבל אמרת שהקבוצות הללו הורגות אנשים, אתה באמת חושב שבוצה כזאת שלא מקפידה על ההנחיות ומקיימת אירועים גדולים היא הורגת אנשים?

"בוודאי! בוודאי! תראה, נכנסים להתכנסות כזאת של חמש מאות איש, מתוכם יש ארבעה חמישה ששה חולים אולי יותר, צעירים ואסימפטומטיים יוצאים מהאירוע הזה ויש עשרים חולים, שלשה ארבעה מהם יהיו חולים, שניים מהם ימותו. אם ההתכנסות לא הייתה קוראת אותם שניים לא היו מתים, חד וחלק!".

כשאתה אומר את הדברים הקשים הללו לאותם מנהיגי קהילות, ויש לך שיחות עם לא מעט רבנים בטח בבני ברק מה התשובה שאתה מקבל?

"תראה זה סלקטיבי, הרבנים שמדברים איתי זה רבנים שרוצים לשמוע ייעוץ, שרוצים לשמוע איך מפעילים ישיבה כדי להקטין את סיכון ההדבקה, יוצאים לחופש או לא, מרחקים כן או לא, אנחנו מדברים טכנית איך עובדים ונזהרים, לא דיבר איתי על עקרונות ולא על אמונה אנחנו אנשים מעשיים, עובדים".

 אז אתה אומר שקהילה שלא שומרת על ההנחיות- הורגת אנשים

"ללא ספק. היא הורגת קודם כל את האנשים שלה, ומכיוון שאף אחד לא נמצא בבידוד אז היא פוגעת גם באחרים. אבל תחשוב היום באמצע הסגר עדיין מערכת החינוך סגורה, כל היישובים הירוקים ששם יש שניים וחצי חולים ביישוב - מערכת החינוך סגורה.

"במודיעין עלית פתחו בית ספר, אתה יודע מה יהיה? כמה חולים יהיו מאותם בתי ספר שכבר פתוחים בחברה החרדית? של הילדים שהדביקו אחד את השני, הם לא יחלו הם ידביקו פה ושם מורה, ידביקו אבא או אימא, אח גדול, בסוף זה יגיע לסבא ולסבתא, והמגמה היפיפייה הזאת של ירידה בתחלואה שאנחנו רואים היום היא עדיין לא הגיעה לציבור החרדי, שם זה הרבה יותר מתון".

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר