30 שנים אחרי | מתעדכן

פרשיות הרצח וההעלמות: הרב ברלנד הודה במיוחס לו

שלשה חשודים בפרשיות הרצח וההיעלמות, בהם הרב ברלנד, הובאו בזה אחר זה לדיון בבית המשפט. במהלך הדיון, נציג המשטרה אמר כי הרב ברלנד הודה במיוחס לו בפרשה (בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת | ו' בכסלו | 10.11.21
אחד העצורים בפרשה, ארכיון(צילום: חיים גולדברג)

בדיון שמתקיים היום (רביעי) בבית המשפט בירושלים בפרשת הרצח וההעלמות של הנער ניסים שטרית, ובפרשת הרצח  של אבי אדרי, הובאו לדיון בהארכת מעצרם שני חשודים והרב אליעזר ברלנד.

בדיון בהארכת מעצרו של החשוד הראשון ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו ואמרה כי "מאז הדיון הקודם בוצעו מספר רב של פעולות חקירה שחיזקו את החשדות בתיק באופן משמעותי וגם חיזקו את החשד נגד המשיב". עוד אמרה כי הם מבקשים להאריך מעצרו לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות.

במענה לשאלת עורך דינו של החשוד, במה חשוד מרשו, ענתה נציגת המשטרה כי "היה לו חלק בחטיפה וברצח", וכי "יש אנשים בפרשה שטרם נעצרו".

עוד אמרה נציגת המשטרה כי "החשוד מסר גירסה ומכחיש שהיה שותף ברצח" אבל "יש חומרים שסותרים את הגרסה של החשוד".

השופט השיב לעורך הדין ולנציגת המשטרה כי "לכאורה הגרסה של החשוד קושרת אותו לאירוע".

עורך דינו הוסיף ואמר: "החשוד אומר שהוא הסיע את הגברת (החשודה בתיק) היה עימותים ביין השניים. הוא אומר שהוא היה נהג ואל יצא מהרכב, הוא לא ידע... גם ביער הוא לא יצא". עוד אמר כי "במהלך החקירה הוא (החשוד) נלקח ליער, היה עוד משהו, הוא סתר את הגרסה שלו?"

המשטרה השיבה כי העבירה תשובה לשאלה בפני בית המשפט וכי החשודים "כולם ביחד פעלו ביחד כדאי לבצע את החטיפה והרצח".

בית המשפט החליט להאריך מעצר החשוד הראשון בחמישה ימים.

לאחר הארכת מעצרו של החשוד הראשון, הובא בפני בית המשפט החשוד השני שהחליט לשחרר את החשוד למעצר בית בתנאים מגבילים. המשטרה הודיעה כי תערער על ההחלטה.

לאחר ההחלטה בעניין שני החשודים, הובא הרב ברלנד בפני בית המשפט בדיון להארכת מעצרו. 

נציגת המשטרה אמרה כי "מאז הדיון האחרון יש התפתחויות משמעותיות נגד המשיב בשני מקרי הרצח, ביצעו עשרות פעולות חקירה".

הנציגה אמרה כי הרב ברלנד שיתף פעולה עם חוקרי המשטרה, וביקשה להאריך את מעצרו בשישה ימים.  

במענה לשאלת עורך דינו של הרב ברלנד, נציגת המשטרה אמרה כי ישנן ראיות שהרב ברלנד הוא המשלח בפרשיות וכי "הרב ברלנד הודה בחקירה בעבירות המיוחסות לו".

עוד אמרה המשטרה כי "יש ראיות שהיה כוונה לרצוח את הנער ניסים שטרית" וכי "הרב ברלנד מסר גרסה מלאה עוד לפני שהוטחו בו דברים".

בדיון החליט בית המשפט לקבל את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו של הרב ברלנד בשישה ימים.

לאחר מכן, הובא בפני בית המשפט חשוד רביעי עליו אמרה נציגת המשטרה כי "החשוד פעל באופן פיזי באירוע החטיפה והרצח". בית המשפט החליט להאריך את מעצרו עד ליום ראשון.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר