תקיפה בירושלים

איימו על בחורי ישיבה באקדח - שהתגלה כאקדח דמה

בני ישיבה שעברו בשכונת שמעון הצדיק בירושלים הותקפו באמצעות אבנים ואקדח – שהתגלה כאקדח גז • התוקפים עוכבו אך לא נעצרו • טרור איסלאמי קיצוני משליט אימים" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת | ה' באדר א' | 06.02.22
אילוסטרציה (צילום: כיכר השבת)

בחורי ישיבה הותקפו באבנים ובאקדח גז בשכונת שמעון הצדיק בירושלים לפני כשבועיים וחצי. אירוע התקיפה התרחש בזמן שבני הישיבה חצו את השכונה, כאשר לפתע תקפו אותם בני מיעוטים מתושבי השכונה באמצעות יידויי אבנים ואף ריסוס גז מדמיע דרך אקדח דמה. עורך הדין חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את אחד הבחורים פנה למשטרה בדרישה לעצור את התוקפים מיידית ולמצות איתם את הדין.

במכתב ששיגר עו"ד בלייכר למשטרה, תואר אירוע התקיפה "בתאריך 22.1.31 הותקף מרשי בצורה מאיימת ואכזרית בשכונת שמעון הצדיק. מרשי הינו נער כבן 18 אשר הלך עם עוד שניים מחבריו בשכונת שמעון הצדיק. כאשר הגיעו סמוך לתחנת הדלק, הבחינו בהם 2 בני מיעוטים והחלו להתלחשש ביניהם בצורה חשודה.

מרשי וחבריו חשו מעט פחד אך המשיכו בדרכם. כאשר עברו בדרכם מעט אחרי חשודים, הללו צעקו לאחד מחבריו "בוא הנה ילד". החבר הסתובב, ואז הבחינו הנערים היהודים כי הלה אוחז בידיו אקדח ומכוון לכיוונם! למותר לציין את החרדה העמוקה והשיתוק שאחז בהם, בשעה שחשו כי יתכן ועוד רגע קט לא יהיו בין החיים", תואר במכתב למשטרה.

התוקפים המשיכו לנסות לפגוע בבחורי הישיבה "עד מהרה הרגישו הנערים כי נורה לעברם גז, וחשו צריבות וכאב עז בפניהם. רק אז התברר כי היה מדובר באקדח שיורה גז ולא תחמושת קליעית. כאשר תוך כדי הירי החלו הנערים לרוץ ולהימלט מהתוקפים, אך לחרדתם גילו כי הללו המשיכו ויצאו למרדף אחריהם.

התוקפים סגרו על מרשי כשהוא לבדו והחלו להתקרב לעברו, תוך שחבריו באים לעזרתו. התוקפים אף זרקו אבנים על מרשי וחבריו, עד שהללו הצליחו להיחלץ. שוטרים עיכבו את התוקפים ופרטיהם מצויים בידי המשטרה", הוסיף עו"ד בלייכר במכתבו.

בתגובה לאירוע אמר עו"ד בלייכר כי הטרור מהלך אימים על יהודים בירושלים: "אירוע מסוג זה הינו חמור ביותר. מלבד עצם התקיפה בגז ובאבנים, נעשה שימוש באיומי אקדח דמה בצורה מאיימת ומחרידה, אשר גרמה לחוויה מזעזעת ולתחושת סכנת חיים מוחשית לנערים צעירים. לא ייתכן שהטרור האיסלאמי הקיצוני ישליט אימים ויפגע ברחובות ירושלים כנגד יהודים, בלא שיצטרך לתת את הדין על כך.

"אבקש להביא למעצר מלא ומיידי של התוקפים, לחקור אותם בגין האיומים והתקיפה ולהעביר את התיק לגורמי תביעה לשם הגשת כתב אישום ומיצוי כל חומרת הדין", דרש עו"ד בלייכר.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

טוען..