ההצעה לחתן מלבנון

'החתן המתחזה' הגיע להוכיח יהדות; זה מה שענה בית הדין

יותר מחצי שנה לאחר הפרסום על החתן המתחזה מלבנון, הופיע עלי חאוויליה בפני הרבנות בישראל וביקש: "הכירו ביהדותי" • חאליוואה המשיך להתעקש כי היה יהודי - ובבית הדין הציעו פשרה (חרדים)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת | י' בסיון | 09.06.22
צילום מסך, באדיבות 'חדשות הערב' כאן11

אחרי טענות חוזרות ונשנות של מי שזכה לכינוי 'החתן המתחזה מלבנון', הלא הוא עלי חאוויליה כי הוא יהודי מכיוון שהוא צאצא של יהודים, השבוע הופיע חאוויליה בפני בית הדין הרבני בניסיון להוכיח את יהדותו.

ממידע שהגיע לידי 'כיכר השבת' עולה כי החתן טען בפני בית הדין כי הוא יהודי וכי הוא צאצא של יהודיות. בנוסף, טען כי אחרי החתונה שעוררה סערה, התגייר לחומרא.

עוד נמסר ל'כיכר' מגורם המעורה בפרטים כי בית הדין הציע לחתן לגרש את אשתו לחומרא, למקרה בו הוא יהודי. חאוויליה מצידו אמר כי הוא מסרב לתת גט מכיוון שלטענתו היה יהודי מאז ומעולם ורק התגייר לחומרא.

בהמשך טען כי כלתו הסכימה להישאר נשואה לו אם אכן יוכיח כי הוא יהודי - בניגוד לעמדת משפחתה. 

בית הדין הציע לחאווילה שתי אפשרויות שיפתרו בעיות הלכתיות: האפשרות הראשונה, שיתגרש מאשתו כפי שהוצע לו בתחילה. האפשרות השניה שהוצעה לו, בהנחה שאכן הכלה תסכים להיות נשואה לו - להתחתן שוב עם אשתו כדי שהקידושין יחולו באופן ודאי.

כזכור, לפני מספר חודשים סער העולם היהודי לאחר שהתברר כי שבועות ספורים לאחר חתונה שנערכה בין בני זוג חרדים מארצות הברית, התברר כי החתן הוא בעצם מוסלמי מלבנון.

עוד פורסם כי הכלה הגיעה מתוך קהילה חרדית מוכרת בברוקלין שבניו יורק, שנישאה לצעיר חרדי אשר למד קודם לכן בישיבה של חסידות מוכרת בארה"ב. הנישואין התקיימו באולם מקומי בחודש חשוון.

מדובר בקהילה שבה נזהרים מאד בענייני יוחסין ואפילו לא מתחתנים עם גרים, אבל סיפורו של החתן לא עורר כל חשד, למרות שלא שמר על קשר עם משפחתו - שאף לא הגיעה לנישואיו. מי שליוו אותו אל החופה היו הרב והרבנית מהקהילה.

 

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר