תיעוד: המחבל דורס את הנערים היהודים בצומת אלון שבות

ארבעה בני אדם נפגעו בפיגוע הדריסה היום בצומת גוש עציון. כעת מתפרסם תיעוד רגע הפיגוע, כאשר הרכב הפלסטיני דורס את ארבעת הנערים. צפו (חדשות, בארץ)

אהרן רבינוביץ | כיכר השבת | כ"ה באייר | 14.05.15
צילום: דוברות גוש עציון

נהג פלסטיני חשוד שדרס היום (חמישי) ארבעה צעירים יהודים שהמתינו בטרמפיאדה ליד צומת אלון שבות הישן. מצבו של אחד הפצועים קשה, והשאר נפצעו באורח קל עד בינוני. הנהג נמלט מהמקום ולאחר זמן קצר נעצר באזור צומת הגוש ותוחקר על ידי כוחות הביטחון.

כעת מתפרסם תיעוד של רגע הפיגוע. בסרטון ניתן לראות את הרכב מאיץ מיד לאחר שפגע בנערים, כאשר ניתן לראות שניים מהם נופלים על הכביש.

סמוך לשעה 13:00 הגיע הנהג לצומת במהירות, עלה על הטרמפיאדה ופגע בארבעה נערים שעמדו במקום. כוחות הביטחון הוזעקו למקום ופתחו בסריקות אחר הרכב החשוד. צה"ל הציב מחסומים באזור ולוחמי גדוד שמשון של חטיבת כפיר עצרו לבסוף את הנהג הדורס.

זירת הפיגוע (צילום: גיל יוחנן, עופר מאיר וג'ורג' גינסברג - ynet)

בנימין פרנקל (25), שנפצע באורח קל באירוע, סיפר: "אני ואדם נוסף עמדנו בתחנה לכיוון בית שמש. הוא קלט את הרכב בזווית העין, תפס אותי וצעק עוף. זזנו אבל הרכב פגע. אני נפלתי מטר משם והוא עף יותר. קמתי והודעתי על האירוע ב'מירס'. רצתי כדי לנסות להגיע לרכב הפוגע אבל הוא ברח". כוחות ההצלה שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לפצועים ולאחר מכן הם הובהלו אל בתי החולים.

בשעות הערב נמסר מהשב"כ כי מחמד ארפאעיה, יליד 93 מחברון אשר שוחרר לפני כשנה מריצוי עונש מאסר בגין הרשעתו בעבירות של יידוי אבנים ונשיאת אמל"ח קר - נעצר ובחקירה ראשונית בשב"כ הודה בביצוע הפיגוע.

עוד נמסר כי נבדקת האפשרות כי ההסתה ברשתות האינטרנט ובפייסבוק גרמה לו, כפי שהתברר במקרים קודמים של מפגעים בודדים, לבצע פיגועים.

האירוע התרחש חודש בלבד לאחר דריסתו למוות של שלום שרקי הי"ד בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים. לפני כשלושה שבועות נפצעו ארבעה שוטרים בפיגוע דריסה נוסף בבירה.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר