רוצח הרב איתמר בן גל הי"ד: הורשע ברצח

המחבל שרצח בדקירות סכין לפני כשנה וחצי את הרב איתמר בן גל הי"ד הורשע בבית המשפט באשמת רצח. בית המשפט קבע בעוד חודשיים ימים דיון בו ישמעו טיעונים לעונש (בארץ)

דניאל הרץ | כיכר השבת | ח' בתמוז | 11.07.19
הרב איתמר בן גל הי"ד. בווידאו: התיעוד מהזירה(צילום: באדיבות המשפחה, מצלמות אבטחה)

ביהמ"ש המחוזי מרכז בלוד הרשיע אתמול (רביעי) את המחבל עבד אל חכים בן עדאל עאצי, אשר רצח בדקירות סכין את הרב איתמר בן גל הי"ד בצומת אריאל, בעבירת רצח וקבע כי הוא אשר רצח את הרב בן גל, וזאת לאחר שהמחבל הודה ברצח בפני בימ"ש.

לאחר הרשעה קבע הרכב השופטים בראשותה של נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז, רות לורך, דיון בעוד חודשיים ימים בו ישמעו טיעונים לעונש.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את משפחתו של הרב בן גל במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה מסר, "אתמול הורשע מחבל שרצח את הרב איתמר בן גל בשל היותו יהודי. המחבל הארור שמנסה לפגוע בזכות הקיום הבסיסי של העם היהודי בארצו לא ראוי לראות יותר את אור בשמש ובשלב הטיעונים לעונש נדרוש את הענישה המקסימאלית ביותר".

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש בידי עוה"ד עודד קלר ושגיא שגב, ביום 5.2.18 הנאשם החליט לבצע מעשה טרור ממניע לאומני-אידיאולוגי, ולגרום למותם של יהודים, באשר הם יהודים, וזאת על רקע ויכוח שהתרחש בינו לבין חיילי צה"ל בצומת אריאל.

לשם כך, עוד באותו היום רכש בחנות בשכם שתי סכינים באורך של כ- 27 ס"מ, ונסע לצומת אריאל, שם הבחין ברב איתמר בן גל הי"ד עומד במקום. הנאשם, אשר זיהה את המנוח כיהודי בשל בגדיו והכיפה שחבש לראשו, התקרב למנוח, שלף את אחת הסכינים, דקר את המנוח בעוצמה רבה בחזהו ובבטנו. גם לאחר שהמנוח ניסה לנוס מהמקום, הנאשם רדף אחריו במטרה להמשיך ולדקור אותו, והדבר נמנע רק בזכות עובר אורח שהבחין במתרחש ופגע בנאשם ברכבו.

מעצרו של המחבל

כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למנוח פצעי דקירה קטלניים והוא נפטר מפצעיו מיד בסמוך לאחר מכן. הנאשם, שנמלט מזירת הרצח לשטחי הרשות הפלסטינאית, נלכד ביום 18.3.18 וזאת לאחר מאמץ רב של כוחות הביטחון.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר