המתווה המלא

שינוי במדיניות הבדיקות: PCR - רק מגיל 60

שר הבריאות יחד עם בכירי מערכת הבריאות, כינסו מסיבת עיתונאים - לאור הביקורת על התורות בתור לבדיקות, ועדכנו, כי החל מיום שישי הקרוב, מדיניות הבדיקות תשתנה (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת | ג' בשבט | 05.01.22
במסיבת העיתונאים(צילום: לע"מ)

שר הבריאות הורוביץ, ממונה הקורונה פרופ' זרקא ושאר בכירי מערכת הבריאות, ערכו היום (רביעי) מסיבת עיתונאים, בה התייחסו לעומסים בתור לבדיקות קורונה. "כיכר השבת", העביר בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

בפתח מסיבת העיתונאים, הסביר שר הבריאות, כי הם החליטו לשנות את מדיניות הבדיקות, ומעתה, תינתן עדיפות לבני 60 פלוס, שיבדקו בבדיקות PCR.

המתווה המלא

המדיניות החדשה, עליה הצהיר שר הבריאות,  תיכנס לתוקף בחצות שבין חמישי לשישי, 7.1.2022.

מחוסן /מחלים (לפי הגדרת משרד הבריאות): בני 60 ומעלה ואנשים בסיכון: יבצעו בדיקת PCR - במידה והתוצאה שלילית – פטור מבידוד, אם חלילה התוצאה חיובית –שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

כלל האוכלוסייה (מחוסנים) יבצעו בדיקת אנטיגן ביתית או בדיקת אנטיגן מפוקחת: תוצאה שלילית – פטור מבידוד; תוצאה חיובית (במקרה ותוצאה חיובית התקבלה מבדיקת אנטיגן ביתית, תבוצע בדיקת אנטיגן מפוקחת) - שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

כמו כן, אדם מחוסן/מחלים, המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או חסר ישע שאומת לקורונה, ישהה בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מפוקחת שתבוצע החל מהיום האחרון לבידוד של החולה בו הוא מטפל.

במשרד הבריאות מדגישים: "מי שחוסן בחיסון אחד בלבד, אינו מוגן ועל כן נחשב כלא מחוסן/לא מחלים במקרה של חשיפה למאומת ואינו פטור מבידוד".

לא מחוסן / לא מחלים (לפי הגדרת משרד הבריאות), בני 60 ומעלה ואנשים בסיכון: יבצעו בדיקת PCR: תוצאה שלילית – שהייה בבידוד במשך 7 ימים. שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה ביום האחרון לבידוד; תוצאה חיובית – שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת)

כלל האוכלוסייה (מי שאינם מחוסנים/מחלימים), יבצעו בדיקת אנטיגן מפוקחת: תוצאה שלילית - שהייה בבידוד במשך 7 ימים. שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מפוקחת שבוצעה ביום האחרון לבידוד; תוצאה חיובית - שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

כמו כן, אדם שלא חוסן /לא החלים, המטפל בקטין מתחת לגיל 12 או חסר ישע שאומת לקורונה, יכנס לאחר סיום הטיפול, לבידוד, למשך 14 יום עם אפשרות לקיצור בידוד עם תוצאת בדיקה אנטיגן מפוקחת שתבוצע ביום ה-7.

בדיקות אנטיגן ביתיות - במימון הנבדק. יובהר כי עד לשבוע הבא ייתכנו קשיי זמינות ברשתות השיווק, הציבור מתבקש להתאזר בסבלנות.

בדיקת אנטיגן מפוקחת במקרה של חשיפה למאומת - במימון המדינה.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר