התוצאות הסופיות

ברוב של 78% מהקולות; ארנון בן דוד - ניצח בבחירות להסתדרות

מערכת הבחירות להסתדרות הסתיימה בניצחונו של ארנון בר דוד, היו"ר הנוכחי שהביס בפער ניכר את עופר עיני; כ-78% מהקולות תמכו בבר דוד לעומת 22% שקיבל עופר עיני (בארץ)

כיכר השבת | כ"ד באייר | 25.05.22
ארנון בר דוד(צילום: Avshalom Sasoni/Flash90)

מערכת הבחירות להסתדרות הסתיימה הלילה (שלישי) בניצחונו המובהק של ארנון בר-דוד, היו"ר הנוכחי של ההסתדרות, שהביס בפער ניכר את המתמודד מולו, עופר עיני, היו"ר לשעבר.

מליאת ועדת הבחירות המרכזית להסתדרות, המורכבת מ-25 נציגים ונציגות מכל סיעות הבית, אישרה הלילה את תוצאות הבחירות למוסדות הנבחרים של ההסתדרות ושל נעמת, כפי שהוצגו להם על ידי יו"ר הוועדה עו"ד אורי קידר ומנכ"ל הוועדה נחום אסד.

למעלה מ-254 אלף בעלי ובעלות זכות בחירה, בהם עובדים וגמלאים, מימשו את זכותם והצביעו באופן חשאי למוסדות הנבחרים של ההסתדרות. שיעור ההצבעה הסופי עמד על 42.3%.

בתום שקלול התוצאות הסופיות בקלפיות המגורים ובקלפיות שהוצבו במקומות העבודה, להלן התפלגות הנתונים:

יו"ר ההסתדרות הנבחר הוא ארנון בר-דוד שקיבל 77.76% מקולות הבוחרים והבוחרות, וגבר בפער של 137,433 אלף קולות על עופר עיני, שהתמודד מולו על התפקיד וסיים עם 22.24% מהקולות.

עופר עיני (צילום: Avshalom Sasoni/Flash90)
עופר עיני (צילום: Avshalom Sasoni/Flash90)
הגדלה

בבחירות לוועידת ההסתדרות, שבה מיוצגות הסיעות השונות באמצעות 2001 נציגות ונציגים, ההצבעות התפלגו באופן הבא:

רשימת "עוגנים" בראשות ארנון בר-דוד - 78.3% מהקולות.
רשימת "כולנו סלע" בראשות עופר עיני – 21.7% מהקולות.

בבחירות לוועידת נעמת, שבה מיוצגות הסיעות השונות, ההצבעות התפלגו באופן הבא:

רשימת "עוגנים" בראשות ארנון בר-דוד עם 78.61% מהקולות; המועמדת לתפקיד יו"ר נעמת מטעם "עוגנים" היא חגית פאר.
רשימת "כולנו סלע" בראשות עופר עיני – 21.39% מהקולות.

ההצבעה התקיימה באמצעות עמדות ממוחשבות שהופעלו בשיתוף קבוצת מלם תים ביותר מ-2,000 תחנות קלפי ברחבי מדינת ישראל. המערך החדשני, שהחליף את הפתקים ואת תיבות ההצבעה, הפך את מערכת הבחירות בהסתדרות למערכת הבחירות הממוחשבת הגדולה ביותר שהתקיימה עד כה במדינת ישראל.

ארנון בר דוד, יו"ר ההסתדרות שנבחר לכהונה נוספת הודה לכל התומכים בו ואמר כי "העובדים בישראל אמרו היום בקול גדול: "רוצים מנהיגות אמיצה, אחראית, ממלכתית, נקיית כפיים וישרת דרך'".

"לפני הכל – תודה!", אמר בר דוד, "תודה מעומק הלב, לאלפי הפעילים והמתנדבים המדהימים! תודה לכל מי שטרח ורץ ונתן מעצמו. תודה! אני רוצה להגיד לכם, שהמספרים מדברים בעד עצמם. השגנו ניצחון סוחף שמשקף תמיכה אדירה של מאות אלפי עובדות ועובדים בישראל. זהו ניצחון לדרך שלנו!

"העובדים בישראל אמרו היום בקול גדול: 'רוצים מנהיגות אמיצה, אחראית, ממלכתית, נקיית כפיים וישרת דרך'. היום, בפעם הראשונה, ההסתדרות ניהלה הצבעה דיגיטלית – מ-א' ועד ת' – ואני גאה על החדשנות, על השקיפות ומעל הכל, על מפגן מרשים ועוצמתי של דמוקרטיה. ההסתדרות בראשותי תמשיך ללכת קדימה ולהיות הבית של העובדות והעובדים בישראל ולהבטיח את עתידם וזכויותיהם".

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר