תיעוד

18 אישומים כנגד "גנב העיזים" מהצפון. צפו

חקירה של מג"ב מביאה להגשת כתב אישום ובו 18 אישומים, כנגד חשוד בגניבת עיזים בשווי 100,000 שקל מקיבוץ אלומות שבצפון. מתוך 57 עיזים שנגנבו, 49 הוחזרו • צפו (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת | כ"ד בסיון | 18.06.17
צילום: דוברות המשטרה

תלונות שהתקבלו במשטרת ישראל בגין גניבתם של 57 עיזים מקיבוץ אלומות הביאו לפתיחת חקירה ביחידה המרכזית של מג"ב בצפון. במסגרת החקירה הממושכת בה הושקעו אמצעים ומאמצים רבים, התברר כי חשוד שהיה נכנס למשק עם רכב פרטי היה מעמיס מספר עיזים לרכב בכל פעם, כמות שהגיעה לבסוף לכ-57 עיזים שנגנבו במהלך חודש וחצי בחודשים אפריל ומאי.

באחת הפעמים בהן הגיע החשוד שוב לקיבוץ, הוא אותר על ידי שוטרי מג"ב שפעלו במקום, ובכדי שלא לעורר חשד הוא נסע לאתר בנייה שם ביקש ככל הנראה מהפועלים להעיד שהוא עובד יחד איתם.

השוטרים שלא השתכנעו, יצרו קשר עם הקבלן שלא זיהה אותו כפועל שלו וזה נעצר ע"י השוטרים.

במסגרת חקירתו של החשוד, תושב עילוט בשנות ה-40 לחייו, גובשה תשתית ראייתית אשר תומכת בחשדות כנגדו בגין 18 פעמים בהם היה על פי החשד מגיע לדיר וגונב עיזים.

במסגרת החקירה אף הצליחו הבלשים והשוטרים לאתר מספר דירים ביישובים דבורייה ובית זרזיר אשר בהם הוחזקו כ-49 עיזים שנגנבו ממנו וככל הנראה נמכרו לאותם חקלאיים.

החקלאי מקיבוץ אלומות בליווי של בלשי מג"ב, זיהה את העיזים שנגנבו ממנו ואלו הוחזרו אליו.

קצין החקירות שניהל את הפרשה אמר כי "מדובר בתיק מורכב מאוד במסגרתו הצלחנו לגבש תשתית ראייתית חזקה כנגד החשוד במעשים. הסרטון שבו נראת עז רצה אחרי הרכב שהיה ככל הנראה עמוס בעיזים עורר בנו חמלה גדולה ורצון גדול להביא את העבריין לדין".

במשמר הגבול מציינים כי החקירה הזו מצטרפת למספר חקירות מרכזיות שנוהלו ביחידות המרכזיות של מג"ב בשנה האחרונה במסגרתן הובאו העבריינים לדין וכתוצאה מהן ירדו באופן משמעותי אירועי הפשיעה החקלאית לרבות גניבת בקר וצאן ברחבי הארץ.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר