האזעקה שהקפיצה

נתניהו: "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד"

בפתח ישיבת הממשלה שכונה לרגל המצב הביטחוני אמר ראש הממשלה כי "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד האסלאמי" וציין כי "אנחנו עונים על כל תקיפה נגדנו". צפו בווידאו (בארץ)

אבי רבינא | כיכר השבת | ט"ו בחשוון | 13.11.19
ה'צבע אדום'(צילום: אתר סרוגים)

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הבוקר (רביעי) ישיבת ממשלה מיוחדת בעקבות המצב הביטחוני וירי הרקטות הנמשך לעבר ישראל.

במהלך דבריו של נתניהו נשמעה אזעקת 'צבע אדום'. הנוכחים נבהלו תחילה, לאחר מכן התברר כי זו אזעקה שבקעה מאחד המכשירים הניידים בחדר.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "אנחנו ממשיכים להכות בג'יהאד האסלאמי לאחר שסיכלנו את המפקד הבכיר של הג'יהאד ברצועה. הוא היה אחראי לרוב הפיגועים שיצאו מרצועת עזה בשנה האחרונה, והוא תכנן גם להוציא לפועל עוד פיגועים, ממש בימים הללו. 

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אתר סרוגים)

"אני מבקש לברך שוב את צה"ל והשב"כ, את אמ"ן, חיל האוויר ופיקוד הדרום, על הפעולה המוצלחת שיוצרת סטנדרט חדש של סיכול מרצחים וטרוריסטים בעולם. אני מבקש גם לשבח את לוחמי כיפת ברזל, שגם הם יוצרים סטנדרט חדש, משום שבפעילות שלהם הם הצליחו ליירט למעלה מ-90% מהשיגורים הללו. זאת עבודה יוצאת מן הכלל של החיילים והחיילות, המפקדים והמפקדות, אני מצדיע לכם".

נתניהו המשיך ואמר: "ביממה האחרונה אנחנו השמדנו מטרות חשובות של הג'יהאד האסלאמי. סיכלנו חוליות מחבלים שתכננו לשגר רקטות לשטחה של מדינת ישראל, והיו חלק מהם גם במהלך השיגור.

"אמרתי אתמול שפנינו לא להסלמה, אבל שאנחנו עונים על כל תקיפה נגדנו בהתקפה ובתגובה חריפה מאוד. מוטב שהג'יהאד יבין זאת עכשיו במקום שיבין זאת כשזה יהיה מאוחר מדי בשבילו. אני מאמין שהמסר הזה מתחיל להיקלט אצל הג'יהאד האסלאמי. הם מבינים שאנחנו נמשיך להכות בהם ללא רחם. הם מבינים שכוחה של ישראל רב ושכוח הרצון שלנו גדול מאוד.

"אנחנו נחושים להילחם ולהגן על ארצנו, ואם הם חשבו שהמטחים האלה או הפגיעות האלה יחלישו אותנו או ירפו את הנחישות שלנו - הם טועים. ולכן יש להם ברירה אחת - להפסיק את התקיפות הללו או לספוג עוד ועוד מהלומות. בחירה שלהם".

בסיום דבריו ביקש ראש הממשלה להישמע להוראות פיקוד העורף: "אזרחי ישראל, אני חוזר ואומר: זה יכול לקחת זמן. יש להישמע בקפדנות להוראות פיקוד העורף. אני מוסיף מעבר לזה - אנחנו רואים שבסבירות גבוהה מאוד מי שמקפיד על הוראות פיקוד העורף, לא נפגע, וכשיש נפגעים, כמעט תמיד בכל המקרים, אלו אנשים שלא שמעו לפיקוד העורף. ההנחיות הן פשוטות וברורות, ואני מבקש מכל אחד להקפיד עליהן.

"אנחנו נמשיך לעשות יחד כל מה שצריך כדי להגן על ביטחון מדינת ישראל, ביטחון אזרחי, ישראל ויחד ננצח".

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר