אירוע חריג בדרום

בלון תצפית של צה"ל נפל בעזה - והועבר לידי חמאס • צפו

בלון תצפית של צה"ל נפל בצפון רצועת עזה - והגיע לידי הזרוע הצבאית של החמאס; הפלסטינים טענו כי צה"ל תקף באזור - אך בצה"ל מסרו כי אין חשש לדליפת מידע "משמעותית" • צפו (בארץ)

כיכר השבת | י"ח בסיון | 17.06.22
הבלון בידי החמאס(צילום: לפי סעיף 27א)

תקרית חריגה בדרום: בלון תצפית של צה"ל נפל בצהריים (שישי) בצפון רצועת עזה, סמוך למעבר ארז - והגיע לידיהם של הפלסטינים.

כוח צה"ל ירה לעברם בתגובה, אך הבלון נותר בידי תופסיו והועבר לידי הזרוע הצבאית של החמאס. יצוין כי הבלון לא הופל על ידי הפלסטינים אלא נפל בשל תקלה.

אזור נפילת הבלון (צילום: לפי סעיף 27א)

בצה"ל, ניסו לגמד את האירוע ומסרו כי "בלון תצפית ניתק היום ונפל ברצועת עזה", והדגישו כי "אין חשש לדליפת מידע משמעותית", משמע דליפת מידע רגילה - כן היתה. "האירוע יתוחקר", הודיעו בצה"ל וציינו כי "שגרה מלאה בעורף".

הפלסטינים טענו כי צה"ל תקף בשטח פתוח באזור בו נפל בלון התצפית, אך בצה"ל הכחישו זאת וציינו כי בוצע רק ירי הרחקה לעבר פלסטינים שהתקרבו אל הגדר. כתוצאה מהירי הופעלה התרעה בשטחים פותחים.

מדובר בבלון תצפית שמשדר בלייב, כך שהמצלמות שמותקנות בו - אינן מסווגות, ולכן אין חשש לדליפה משמעותית. דרך הבלון צופים בצה"ל במתרחש בסביבה, מעליה הוא מוצב. הבלון נפל ככל הנראה כתוצאה מתקלה טכנית ובשל הרוחות החזקות שהיו באזור.

  • בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל [email protected].
תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

טוען..
עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר