45 ק"מ של חומה

צה"ל החל בהקמת מכשול ביטחוני בגדר ההפרדה; צפו

מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון ופיקוד המרכז בצה"ל החלו בהקמת 45 ק"מ של מכשול ביטחוני, הכולל חומה ואמצעים טכנולוגיים, בקו התפר בצפון השומרון; צפו (חדשות)

כיכר השבת | כ"ג בסיון | 22.06.22
תא"ל ערן אופיר מסביר על העבודות(צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון)

כלים כבדים של משרד הביטחון החלו בהצבת חומה בתוואי קו התפר, סמוך לכפר סאלם שבצפון השומרון. המכשול הביטחוני שיוקם יהיה באורך של כ-45 ק"מ ויחל באזור סאלם, שבצפון השומרון עד לאזור בת חפר. 

‏המכשול יכלול חומת בטון מאסיבית, אמצעי מיגון ואמצעים טכנולוגיים נוספים בגובה של עד 9 מטר. החומה תחליף את הגדר שנבנתה לפני כ-20 שנה. 

את העבודות מוביל תא"ל ערן אופיר, ראש מנהלת גבולות ותפר, יחד עם אגף ההנדסה והבינוי ומנה"ר במשרד הביטחון, בשיתוף ראש מנהלת "קשת צבעים" בפיקוד המרכז, תא"ל עופר הינדי, וגורמים נוספים. 

ראש מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון, תא"ל ערן אופיר, אמר כי "העבודות שהתחלנו הבוקר ימשכו כשנה. כל מקטע חומה שנסגור ימנע כניסה לישראל באופן הרמטי. במקביל אנחנו ממשיכים לסגור פרצות לאורך קו התפר. המנהלת סגרה וסוגרת פרצות מדי יום וכן חפרה עשרות ק"מ של תעלות למניעת מעבר רכב משטחי הרשות הפלסטינית לעורף ישראל. זאת לצד מאמצים של פיקוד המרכז למנוע מעבר של שב"חים ומחבלים משטחי איו"ש".

שר הביטחון בני גנץ אמר כי "אנחנו ממשיכים במיגון הצפון, בחיזוק קו התפר ובמתן מענה לעורף הישראלי כחלק בלתי נפרד מהפעילות המבצעית שלנו. לצד זאת, נמשיך לפעול מול כל איום, בכדי לספק ביטחון לאזרחי ישראל".

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר