ניסיון חיסול הישראלי

דיווח: המחסלים בקולומביה - אנשי "כוח קודס"

בניגוד לפרסום הראשוני בבוגוטה, ב'ישראל היום' דווח כי מדובר בפעילים איראניים ולא באנשי חיזבאללה • גורמים: "מדובר בדפוס פעולה של משמרות המהפכה" (חדשות בעולם)

כיכר השבת | י"ג בכסלו | 17.11.21
צילום: שאטרסטוק

פרשת ניסון חיסול הישראלי בקולומביה: עורך חדשות החוץ של 'ישראל היום', דמיאן פצ'טר מדווח הבוקר (רביעי) כי מאחורי האירוע הביטחוני על אדמת בוגוטה עומד כוח קודס של משמרות המהפכה, כלומר איראן - ולא חיזבאללה, כפי שפורסם תחילה.

לפי הדיווח, גורמים הבקיאים בנושא מתעקשים כי יש דפוס פעולה שחוזר על עצמו, ובמרכזו שיתוף פעולה בין ארגונים פליליים מקומיים לבין גורמי טרור בינלאומיים. בראשם, כוח קודס של משמרות המהפכה - זרוע טרור של המשטר באיראן.

האירוע האחרון מצטרף לשורה ארוכה של ניסיונות התנקשות שנמנעו לאחרונה על אדמת אפריקה, כאשר על הכוונת היו אנשי עסקים ישראליים בסנגל, בגאנה ובטנזניה - זאת כתגובה לחיסול המדען האיראני מוחסן פחריזאדה בנובמבר אשתקד.

הגורמים מציינים עוד כי מדובר בפגיעה בריבונות המדינה, ומבהירים כי זאת איראן אשר שולחת חוליות מרצחים לרצוח ישראלים על אדמה זרה.

כזכור, שר ההגנה הקולומביאני דייגו מולאנו חשף במהלך ראיון לעיתון "אל טיימפו" כי "לפני כחודשיים נדרשנו לטפל במצב שבו היינו חייבים ללכוד ולגרש שני פושעים של חיזבאללה שתכננו לבצע פשע בתוך קולומביה".

על פי הדיווח, המזימה כללה חוליה אשר עקבה מקרוב אחרי כמה אישים זרים, לא רק ישראלים אלא גם אמריקנים, בשגרתם במדינה הדרום-אמריקנית - כולל ביקורים בחדר כושר ומפגשים עם מקורבים, כך נכתב בדיווח הראשוני. בקולומביה מאשימים את משטרו של ניקולס מדורו בוונצואלה השכנה, שלטענתם נותן מקלט מדיני לגורמי טרור כדי שיפעלו משטחה. זה מה שנחשף ב"ישראל היום" כבר בחודש שעבר.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר