בפני הפרלמנט הבריטי

הנשיא זלנסקי נאם, הפרלמנט הריע: "רוסיה מדינת טרור"

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי עשה היסטוריה והפך למנהיג הראשון שנואם בפני הפרלמנט הבריטי בשיחת וידאו • בנאומו הודה לבריטניה וביקש סיוע נוסף לאוקראינה • חברי הפרלמנט הריעו (בעולם)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת | ה' באדר ב' | 08.03.22
צילום: הפרלמנט הבריטי

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי נשא הערב (שלישי) נאום היסטורי בפני חברי הפרלמנט הבריטי ואמר: "אני פונה לכלל האנשים בבריטניה המדינה עם ההיסטוריה הגדולה."

"אנחנו לא רוצים להפסיד מה שיש לנו; המדינה שלנו. בדיוק כמו שאתם לא רוצים לאבד את שלכם" אמר זלנסקי בנאום שריגש את יושבי האולם.

בהמשך נאומו סיפר על המורל של אוקראינה ואמר כי הרוסים "הפגיזו לנו בתי חולים, הם הפגיזו לנו אוניברסיטאות. אבל זה לא שבר אותנו".

"השאלה להיות או לא להיות הייתה שאלה עברו אוקראינה ב-13 הימים האחרונים" אמר זלנסקי. "אבל עכשיו אני יכול לומר באופן מוחלט וחד משמעי - התשובה היא להיות!"

זלנסקי הודה לבריטניה ולראש ממשלתה בוריס ג'ונסון, וקרא לו להגדיר את רוסיה מדינת טרור "בבקשה תגבירו את הלחץ על רוסיה ותקראו לה מדינת טרור".

עוד אמר כי מאז הפלישה איבדה אוקראינה מעל 50 ילדים "אלו הילדים שהיו יכולים לחיות, אבל האנשים האלה לקחו אותם מאיתנו".

זלנסקי סיים את נאומו וחברי הפרלמנט קמו על רגליהם והריעו לנשיא זלנסקי במשך דקה ארוכה.

ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון הגיב לנאומו ואמר כי "במשך מאות שנים של היסטוריה פרלמנטרית, מעולם לא האזין בית הנבחרים לנאום כמו זה שנשא הנשיא זלנסקי היום״

״אנחנו נשתמש בכל שיטה שנוכל במשך זמן רב ככל שיידרש כדי להבטיח שהפלישה של פוטין תיכשל ואוקראינה תהיה חופשית שוב."

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר