בעקבות מידע מודיעיני

דיונים: האם אזהרת המסע לטורקיה תוחרף

בשל סיכול פיגוע הטרור בתיירים ישראל בטורקיה במועצה לביטחון לאומי שוקלים להחריף את אזהרת המסע לטורקיה ולהמליץ להימנע מלהגיע לטורקיה בתקופה הקרובה (בעולם)

כיכר השבת | י"ג בסיון | 12.06.22
השוק באיסטנבול(צילום: שאטרסטוק)

החשש לחטיפת ישראלים בטורקיה על ידי גורמים איראניים מחריף, על פי הדיווחים, בבמועצה לביטחון לאומי מתלבטים בימים האחרונים אם להחריף את אזהרת המסע לרמה הגבוהה ביותר - ולהמליץ באופן חד-משמעי שלא להגיע לטורקיה בזמן הקרוב.

על פי החשש, ישנם חוליות טרור איראניות שזוממות לפגוע בתיירים ישראלים המגיעים לנפוש בטורקיה ולמודיעין הישראלי יש מידע שמעלה את החשש לפיגועים כאלה.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כי גורמים איראנים התכוונו לבצע את הפיגוע נגד שורה של גורמים ישראלים. במל"ל עדכן את הרשויות בטורקיה בדבר האפשרות לפיגוע איראני.

כזכור, לפני כשבועיים פורסם במטה לביטחון לאומי (המל"ל) חידוד אזהרת מסע לטורקיה עבור מבקרים ישראלים.

"מזה מספר שבועות, וביתר שאת מאז האשמתה של איראן את ישראל במותו של קצין משמרות המהפכה בשבוע שעבר", נכתב באזהרת המסע, "גובר החשש במערכת הביטחון מפני ניסיונות איראניים לפגוע ביעדים ישראליים ברחבי העולם.

"בתוך כך, המל"ל ומערכת הביטחון מחדדים היום את אזהרת המסע לטורקיה ומבקשים להבהיר כי מדובר במדינה ברמת סיכון גבוהה לישראלים בימים אלו".

על פי גורמים במערכת הביטחון, מדובר באזהרות על רקע איום ממשי כלפי ישראלים בזירה הטורקית. כמו כן, חלה עליה ברמת האיום גם במדינות נוספות הגובלות באיראן. לפיכך, על אזרחים ישראלים לשמור על עירנות ולהקפיד על כללי הזהירות הנדרשים בכל נסיעה לאחת ממדינות אלו.

ההמלצה הרשמית כעת לישראלים היא להימנע מנסיעות שאינן חיוניות לטורקיה, ולמי שבכל זאת נוסע - ההנחיה היא לנהוג בצעדי זהירות מחמירים מחשש לפיגועי טרור.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר