הבהלה בטורקיה

ישראלית משחזרת: "חזרנו למלון והמתינו לנו בו 4 איראנים"

בצל החשש מפיגועי נקמה איראנים על אדמת טורקיה, סיפרה ישראלית שחזרה מאיסטנבול, על חוויה בבית המלון עם איראנים שעקבו אחריה: "מבט אכזרי, קיבלנו פחד" (אקטואלי)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת | כ' בסיון | 19.06.22
שדרת רחוב בטורקיה(צילום: shutterstock)

המתיחות הביטחונית בטורקיה, בצל החשש מפיגועי נקמה איראנים, אחרי רצף החיסולים של אנשי משמרות המהפכה שיש המייחסים אותם לישראל - בשיאה:. מוריה סויסה, ישראלית ששהתה באיסטנבול, תיארה רגעי אימה במדינה.

"הלכתי לשוק ופנה אליי בחור שלא נראה ערבי או איראני, נכנס אחרינו לחנות ואמר: 'אתם מישראל? גם אני', ישר הוא ידע",  סיפרה בראיון שהעניקה היום (ראשון) לגולן יוכפז וגיא פלג ברדיו 103FM. "לא חשדנו, השבנו בחיוב, ואחרי כמה שניות שמנו לב למבטא ערבי, איראני. הוא דיבר עברית. הם לא נראים מחבלים ולא נראים ערבים. בעל החנות הטורקי קלט שמדובר באיראני, הוא צעק עליו ואמר לו ללכת. האיראני השיב בתגובה שהמוכר גזען".

בהמשך, הודתה: "קיבלנו פחד של החיים. המוכר של הטורקי אמר שהם יודעים מה קורה בישראל, והוסיף: 'תישארו כמה דקות עד שילך'. חזרנו למלון וחיכו לנו 4 איראנים, אנו שמענו שהם שוכרים חדר, קיבלנו פחד, אמרנו שאנו לא עולות עד שהם עלו. הסתכלו עלינו במבט ממש אכזרי ובטוח שדיברו עלינו כי הסתכלו עלינו. בעל המלון שאל אותם מאיפה הם, והם השיבו שמאיראן.

"עלינו לקומה הרביעית והחלטנו שאנו עולות קומה ברגל, סגרנו את החדר, התחלנו לפחד. בסופו של דבר החלטנו שאנו יוצאות שוב, ממש שטות גמורה. הלכנו לעשות חמאם כי שילמנו מראש, עשר דקות לפני התור החלטנו שאנחנו הולכות ומה שיהיה יהיה. עוד שטות גמורה לחלוטין".

כזכור, אמש דווח כי בסוף השבוע התנהל מבצע חסר תקדים ברחובות איסטנבול בכדי לסכל את ניסיונות הפיגוע האיראנים כנגד ישראלים. במבצע הסיכול השתתפו כוחות ישראלים וטורקיים. שר הביטחון בני גנץ קרא במוצאי השבת לכלל הישראלים הנמצאים בטורקיה להישמע להנחיות גורמי הביטחון. "ישראל פועלת לסיכול הניסיונות האיראנים לבצע פיגוע, וניהלו מבצ״, אמר גנץ.

בחדשות 12 צוטט גורם ביטחוני בכיר, שלדבריו הפעולה האיראנית נגד ישראלים בטורקיה כבר החלה והינה אירוע מתגלגל שמנסים לעצור אותו בכל עת. "אירוע רציני מאוד שקשה לשים עליו היד", צוטט הגורם.

במהלך השבוע האחרון סוכלו מספר ניסיונות פגיעה בישראלים על אדמת טורקיה. גורמים במערכת הביטחון טוענים כי באיראן נחושים לנקום, וכי כל ישראלי במדינה מהווה מבחינתם כתובת אפשרית לחיסול.

ביום שישי הוחרפה אזהרת המסע לטורקיה, בתום הערכת מצב שקיים ראש הממשלה נפתלי בנט עם בכירים במערכת הביטחון. במערכת הביטחון קראו לא לנסוע כלל לטורקיה, וקראו לאלו שבמדינה - כאלפיים לפי ההערכות - להישמר במיוחד.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר