"נותן הזדמנות לממשלה"

באמצע הצהרת עבאס; בן גביר תקף • צפו

יו"ר מפלגת רע"מ, מנסור עבאס, מסר היום הצהרה לתקשורת בה הודיע על המשך הישארות רע"מ בקואליציה. ח"כ בן גביר, קטע את נאומו וצעק לעברו: "לך לסוריה" • צפו במהומה (ארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת | י' באייר | 11.05.22
מנסור עבאס, היום בכנסת(צילום: נדב אלימלך, ערוץ כנסת)

מוקדם יותר הבוקר (רביעי) יושב ראש רע"מ מנסור עבאס היה אמור למסור הצהרה לתקשורת על המשך דרכה של מפלגתה, לאחר הדיון במועצת השורא, אך בעקבות מותה של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה, שנהרגה במהלך חילופי אש בין כוחות צה"ל ומחבלים פלסטינים בג'נין, נדחתה מסיבת העיתונאים והיא מתקיימת כעת בקומת הממשלה בכנסת.

על פי הדיווחים, רע"ם אמורה הייתה להודיע על המשך הקפאת השתתפותה בקואליציה עד לקבלת התנאים שהציגה, בהם התחייבות לשמירה על הסטטוס-קוו בהר הבית תוך מניעת פולחני תפילה יהודיים ויישום מהיר של ההכרה בישובים הבדואים הלא מוכרים בנגב.

בשעה 12:45, החל עבאס את ההצרה, והוא הודיע בפתח דבריו שמועצת השורא, החליטו לתת הזדמנות נוספת לממשלה ולקואליציה.

"רע"מ נכנסה לקואליציה", הסביר עבאס, "בשביל לקדם את החברה הערבית ולתת פתרון למצוקות ולבעיות של החברה הערבית".

חבר הכנסת איתמר בן גביר מהציונות הדתית, הגיע למקום והחל תקף אותו מילולית; "לך לסוריה, אתה לא רצוי כאן" עבאס וחבריו קראו לעברו: "תסתלק מכאן, גם מאלעד סילקו אותך".

מהליכוד נמסר בתגובה למנסור עבאס: "מה עוד בנט מכר למנסור עבאס תמורת הישרדות ממשלת החולשה והכניעה שלו? מה שמע מנסור עבאס בסוף השבוע האחרון שעשה בטורקיה, שבה יושבים אנשי חמאס? ממשלה שתלויה בתומכי טרור לא יכולה להילחם בטרור - והיא תיפול במהרה".

כזכור, מוקדם יותר היום, מסעוד גנאים, חבר מועצת השורא ולשעבר חבר כנסת מטעם רע"מ, הגיב הבוקר למותה של כתב אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה בג'נין, תוך שהוא מכנה את חיילי צה"ל "רוצחים".

"בושה וחרפה לרוצחים", כתב גנאים בפייסבוק, "העיתונאית שירין אבו עאקלה, כתבת אל-ג'זירה, נפגעה לאחר שנורתה על ידי כוח צבא ישראלי במחנה ג'נין הבוקר".

רק לפני מספר ימים התבטא גנאים כי הגיע הזמן שרע"מ תפרוש סופית מהקואליציה. בראיון לרדיו נאס אמר גנאים כי "מה שקרה באל אקצא הוא סטירת לחי לרע"מ, במיוחד לאחר ההתבטאויות של חברי 'ימינה'. הגיע הזמן שההקפאה תהפוך לפרישה מהקואליציה הזאת שלא מכבדת אותנו".

כפי שדווח מוקדם יותר, כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב נכנסו לפנות בוקר למחנה הפליטים ג'נין, הנחשב למעוז ארגוני הטרור, וזאת לאחר שלא נכנסו למקום במשך כשלושה שבועות. כניסתם למקום, לצורך מעצר מבוקשים, לוותה בחילופי אש כבדים עם מחבלים חמושים.

במהלך חילופי האש, נהרגה עיתונאית של רשת אל-ג'זירה, שירן אבו עאקלה, המסקרת במשך יותר מ-20 שנה את התחום. העיתונאית הוותיקה נפגעה בראשה ופונתה לבית החולים שם נקבע מותה. עדיין לא ידוע מאיזה ירי נפגעה, מאחר ושהתה בקרבת המחבלים היורים ייתכן ונפגעה מהירי של הפלסטינים.

ברשת אל-ג'זירה ואבו מאזן מיהרו להאשים את ישראל בפגיעה בה, בצה"ל הודיעו כי הם חוקרים את זה לעומק, אך הצעת ישראל לקיום חקירה פתולוגית משותפת - נדחתה על-ידי הפלסטינים.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר