התפתחות בחקירה

אחרי 30 שנה: המשטרה מחפשת את גופת נסים שטרית

בעקבות התפתחות בחקירת היעלמות ניסים שטרית, שנעדר יותר מ-30 שנה, המשטרה מחפשת את גופתו באזור מסוים באזור י-ם; הרב ברלנד לאחיו: "אתה יכול לשבת שבעה" (ארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת | כ"ח בחשוון | 03.11.21
אנשי 'שובו בנים' בהפגנה ליד ביהמ"ש, אתמול(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

בעקבות התפתחות בחקירת היעלמותו של ניסים שטרית, שנעדר זה יותר מ-30 שנה, המשטרה מחפשת הבוקר (רביעי) את גופתו באזור מסוים באזור ירושלים.

במסגרת חקירת הרצח והחטיפה שאירעו לפני יותר מ-30 שנים, עצרה המשטרה את הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', ומעצרו הוארך בתשעה ימים, לאחר ש"קשר עצמו למיוחס לו".

כפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', במהלך חקירתו בימ"ר ירושלים, הופגש הרב ברלנד עם מאיר שטרית, אחיו של נסים שטרית שנעדר זה 30 שנה וגופתו עדיין לא אותרה.

במהלך המפגש הטעון בין השניים, שאל שטרית את הרב ברלנד: "אני יכול לשבת שבעה?". הרב ברלנד השיב לו: "אתה יכול לשבת שבעה ולהגיד קדיש, אני מתנצל".

בשל דברים אלו, ייחס ביהמ"ש לרב ברלנד כי קשר עצמו למיוחס לו. אמש האריך ביהמ"ש את מעצרו של הרב בתשעה ימים. שופט בית משפט השלום, אלעד לנג כתב בהחלטתו: "הוא היה מעורב ביחד עם אחרים בביצועם של שני מעשי רצח. אחד בשנת 86 והשני ב-90. עיינתי בתיק החקירה, הראיות מצטרפות לראיות שהוגשו לבית המשפט בעניינם של אחרים שאף הם חשודים באותם מעשים המיוחסים למשיב. יש חשד סביר לביצוע העבירות. קשר את עצמו למיוחס לו ומסר גרסה".

חוקרי הימ"ר ממשיכים לחקור את הפרשה הזו, כאשר המשימה העיקרית היא לאתר את גופת הנער ניסים שטרית.

כזכור, בתחילת החודש נחשף ב'כיכר השבת' כי חוקרי משטרה בלבוש אזרחי וחוקרי זיהוי פלילי נצפו לאחרונה באתרים שונים בעיר ירושלים וסביבתה, כפעילות שמסתמנת עד כה כאיסוף ראיות במסגרת חקירת תיק רצח שארע לפני עשרות שנים בירושלים או בסמוך לה.

כפי שדווח בכיכר השבת, בשבועות האחרונים נעצרו חמישה חשודים, בהם בנו של שר בכיר לשעבר במעורבות בפרשיות שהסעירה את המדינה בשנות ה-80 וה-90.

הפרשייה הראשונה הוא תיק היעדרות של הנער ניסים שיטרית, בן ה-17, בשנת 1986. שטרית, תושב שכונת סנהדריה בירושלים, נעדר במשך עשרות שנים. חצי שנה קודם שנעדר, נחטף מהישיבה בה הוא לומד בעיר אשדוד, על פי החשד על ידי אנשי 'משמרת הצניעות'.

האירוע השני, עליו נחקרים החשודים, הוא רצח מנהל ישיבה בשם אבי אדרי, שנרצח בשנת 1990. גופתו נמצאה עם סימני אלימות קשה ועל פי החשד, גם הוא נרצח על ידי אנשי 'משמרות הצניעות'.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר