נציג המשטרה חשף

מתקרבים לפיענוח? "אנחנו יודעים מי רצח את נסים שטרית"

בדיון שנערך היום בבית המשפט, חשף נציג המשטרה, כי הם יודעים במדויק מי רצח את הנער נסים שטרית, והם מתקרבים לפענוח הפרשה • אחת החשודות שוחחרה למעצר בית (ארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת | כ"ח בחשוון | 03.11.21
אתמול, מחוץ לדיון(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

החל משעות הבוקר (רביעי) מתקיימים דיונים בבית המשפט על הארכות המעצר בפרשיית הרצח ב'שובו בנים', לפני כ-30 שנים. נציג המשטרה חשף, כי הם יודעים במדויק מי הוא הרוצח.

נציג המשטרה אמר בדיון: "המשטרה יודעת מתי בדיוק התרחש הרצח", עוד חשף הנציג, כי המשטרה יודעת מי היו הרוצחים, ומה היה חלקו של כל אחד מהחשודים.

על פי המשטרה, הנער נסים שטרית, נרצח ככל הנראה שלושה ימים לפני התלונה - על כך שנעדר; "אנחנו יודעים מי ביצע את הרצח במדויק. החשוד היה שותף באופן אקטיבי בחטיפה וברצח עצמו", אמר הנציג.

יחד עם זאת, נציג המשטרה סירב לומר ממתי קיבלו את המידע שמצביע על כך שהוא היה שותף אקטיבי ברצח. "יש ראיות שמסבכות אותו באופן אובייקטיבי. החטיפה הייתה תיכף לרציחתו", אמר הנציג וביקש מבית המשפט להאריך את המעצר ב-12 יום נוספים.

אחת החשודות שנעצרה במעורבות בחטיפה שוחררה למעצר בית בן שבוע, וכן ערכה עימותים עם חשודים אחרים ומסרה פרטים על הדירה לשם היה אמור שטרית להגיע.

כפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', במהלך חקירתו בימ"ר ירושלים, הופגש הרב ברלנד עם מאיר שטרית, אחיו של נסים שטרית שנעדר זה 30 שנה וגופתו עדיין לא אותרה.

במהלך המפגש הטעון בין השניים, שאל שטרית את הרב ברלנד: "אני יכול לשבת שבעה?". הרב ברלנד השיב לו: "אתה יכול לשבת שבעה ולהגיד קדיש, אני מתנצל".

בשל דברים אלו, ייחס ביהמ"ש לרב ברלנד כי קשר עצמו למיוחס לו. אמש האריך ביהמ"ש את מעצרו של הרב בתשעה ימים. שופט בית משפט השלום, אלעד לנג כתב בהחלטתו: "הוא היה מעורב ביחד עם אחרים בביצועם של שני מעשי רצח. אחד בשנת 86 והשני ב-90. עיינתי בתיק החקירה, הראיות מצטרפות לראיות שהוגשו לבית המשפט בעניינם של אחרים שאף הם חשודים באותם מעשים המיוחסים למשיב. יש חשד סביר לביצוע העבירות. קשר את עצמו למיוחס לו ומסר גרסה".

חוקרי הימ"ר ממשיכים לחקור את הפרשה הזו, כאשר המשימה העיקרית היא לאתר את גופת הנער ניסים שטרית.

כזכור, בתחילת החודש נחשף ב'כיכר השבת' כי חוקרי משטרה בלבוש אזרחי וחוקרי זיהוי פלילי נצפו לאחרונה באתרים שונים בעיר ירושלים וסביבתה, כפעילות שמסתמנת עד כה כאיסוף ראיות במסגרת חקירת תיק רצח שארע לפני עשרות שנים בירושלים או בסמוך לה.

כפי שדווח בכיכר השבת, בשבועות האחרונים נעצרו חמישה חשודים, בהם בנו של שר בכיר לשעבר במעורבות בפרשיות שהסעירה את המדינה בשנות ה-80 וה-90.

הפרשייה הראשונה הוא תיק היעדרות של הנער ניסים שיטרית, בן ה-17, בשנת 1986. שטרית, תושב שכונת סנהדריה בירושלים, נעדר במשך עשרות שנים. חצי שנה קודם שנעדר, נחטף מהישיבה בה הוא לומד בעיר אשדוד, על פי החשד על ידי אנשי 'משמרת הצניעות'.

האירוע השני, עליו נחקרים החשודים, הוא רצח מנהל ישיבה בשם אבי אדרי, שנרצח בשנת 1990. גופתו נמצאה עם סימני אלימות קשה ועל פי החשד, גם הוא נרצח על ידי אנשי 'משמרות הצניעות'.

תוכן שאסור לפספס
טוען תגובות
אולי גם יעניין אותך

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר